Hakkımızda

Mehmet Reşat Uzunoğlu tarafından 1984 yılında Mersin ilinin Çakmak Caddesi'nde 30 m²'lik bir dükkanda yün, iplik, çorap ve kozmetik ürün gruplarının yer aldığı konseptle Platin Mağazaları kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren ünlü markaları, kaliteli ürün ve hizmetleri uygun fiyat politikasıyla müşterilerine sunmayı ilke edinen Platin sektörünün ve bölgesinin saygın, yenilikçi ve güvenilir kuruluşları arasındaki yerini almıştır. Platin Mağazaları bünyesinde  makyaj ürünleri, cilt ve vücut bakımı, saç bakımı, ağız ve diş bakımı, ithal ve yerli parfümler, bebek bakımı, sağlık ve hijyen ürünleri, pijama, iç giyim, plaj giyim, çorap, terlik, ayakkabı, bijuteri, ev temizliği ürünleri bulunmakla birlikte Platin Megastore mağazamızda bu ürün gruplarının yanısıra ev tekstili, küçük ev aletleri, züccaciye, oyuncak, dekorasyon  ve hediyelik eşya kategorileri mevcuttur.

Kendini sürekli geliştiren ve müşteri odaklı anlayışa sahip olan Platin mağazaları, istikrara dönüşen hızlı büyümesi ile 30. yılını kutlamaktadır. Platin Mağazaları yükselen grafiğinde yer alan ikinci mağazasını 1999 yılında Hastane Caddesi'nde açmıştır. Akabinde 2001 yılında Silifke Caddesi, 2002 yılında Atatürk Caddesi, 2003 yılında Pozcu, 2004 yılında Kuruçeşme Mağazalarını açarak Mersin merkezde gücünü arttıran Platin Mağazaları, 2005 yılında Tarsus ilçe mağazasını hizmete sunmasıyla birlikte sınırlarını genişletmeye başlamıştır. 2006 yılında Muğdat Mağazasının açılmasının ardından  Mersin ilinde sergilediği başarısını çukurova bölgesine taşımak hedefi ile 2007 yılı içerisinde Adana'da Küçüksaat, Kenan Evren ve Barajyolu Mağazalarını hizmete sunarak sektördeki gücünü göstermiştir. 2007 yılına kadar Nako, Altınbaşak, Örenbayan, Muya, Penti, Müjde gibi ulusal firmaların toptan dağıtımını yapan Platin mağazaları kozmetik, tekstil, sağlık marketi konseptini faaliyete geçirmiş ve mağazacılık sektöründe profesyonelleşmiştir. 2008 yılında Mezitli ile Silifke ilçe mağazasını ve 2010 yılında Gazipaşa mağazasını açarak şube sayısını 14'e yükseltmiştir.

Platin Mağazaları güçlü kadrosu ile rakipsiz ürün çeşitliliği ve uygun fiyat politikasını sahip olduğu yenilikçi anlayışla birleştirirerek 2010 yılında 5000 m² kapalı alana sahip mimarisiyle göz dolduran Türkiye'nin en büyük kozmetik, tekstil mağazası olan Platin Megastore açarak profesyonelliğini ve gücünü pekiştirmiştir. Platin Megastore sadece tek bir mağaza değil bünyesinde kafeterya, restoran, bijuteri, kuyumcu gibi çeşitli sektörleri de bünyesinde barındıran alışveriş kompleksidir. Platin Megastore 150.000'den fazla ürün çeşidini müşterilerine sunmaktadır.

Platin Mağazaları gücüne güç katan yatırımlarına 2013 yılında da devam etmiştir. Mersin-Adana Karayolu 15. km'de 12000 m² alan üzerine 5000 m² kapalı alana sahip Platin Center'ı inşa ederek merkez ofisini, depo ve lojistik departmanını buraya taşımıştır.

Platin Mağazaları, sektöründe iş birliği yaptığı firmalar tarafından onlarca ödüle layık görülmüştür. Bu ödüllerin yanısıra 2013 yılında Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) tarafından, "Bu ekonomik parametrelere göre yatırım risktir” denilen kriz döneminde; Adana ve Mersin’de yaptığı yatırımlar, yarattığı istihdam ve katma değer ile perakende sektöründe uluslararası zincirlerin ezici rekabeti karşısında ortaya koyduğu büyüme hedeflerini gerçekleştirebilmesi ve bunu sürdürülebilir kılması dikkate alınarak Altın Kale Hızlı Büyüme Ödülü Platin Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reşat Uzunoğlu’na verilmiştir.

2014 yılı Aralık ayında Platin Mağazalarının Kurucusu aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reşat Uzunoğlu'nu zamansız kaybetmenin acısı ve üzüntüsüyle birlikte bizlere miras bıraktığı "her zaman önce iş" sözünün bilinciyle devam ederek 2015 yılında da  Platin Mağazaları istikrarlı büyümesini sürdürmektedir. 30 yıllık deneyim ve tecrübesini, 2015 Ağustos ayında hizmete sunduğu 16. mağazası olan Erdemli şubesi ile taçlandırmıştır.

Platin Mağazaları yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayarak ülke bölge ekonomisine önemli oranda katkı sağlamaktadır. Uluslarası ve ulusal alanda tüketicinin beğenisini kazanmış kaliteli ve ünlü yüzlerce markayı uygun fiyata müşterisiyle buluşturmayı ilke edinen Platin Mağazaları hızlı büyümesine devam etmektedir.